środa, 19 października 2016

Dobra synergia

Po raz kolejny okazało się, że jesteśmy dużo fajniejsi, niż o sobie myślimy. DDTVN przeprowadziło przewrotny eksperyment, w ramach którego sympatyczna, atrakcyjna dziewczyna zaczepiała przechodzących mężczyzn, wskazując jako fetysz swoje czerwone ferrari. I co się okazało? Mężczyźni wprawdzie interesowali się samochodem, ale "technicznie". Bardziej dbali o to, żeby pomóc dziewczynie i się nią zaopiekować. Gratulacje Panowie!


W studiu rozmawialiśmy o tym z Joanną Przetakiewicz i Rafałem Maślakiem.


I zgodziliśmy się co do jednej, moim zdaniem, fundamentalnej rzeczy: nie ma kryzysu męskości bez kryzysu kobiecości. Potrzebna nam jest zmiana, głównie nakierowana na nas samych (mówię o Tobie Kobieto i o Tobie Mężczyzno), znalezienie własnej przestrzeni w swojej skórze, w swojej płci, w określonych kulturowych ramach, bez powielania krzywdzących stereotypów. 


Kobiety w cudowny sposób pokazały niedawno swoją siłę. Brawo!A teraz czas na nas Panowie, żebyśmy wspierali kobiety, po to, żeby już nigdy ich ciała oraz prawa nie stały się podstawą do haniebnych, politycznych handelków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.